PRACA POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCI W DOBIE KORONAWIRUSA
PRACA POŚREDNIKA NIERUCHOMOŚCI W DOBIE KORONAWIRUSA – narzędzia do zdalnego oglądania mieszkań
Zarówno pośrednicy nieruchomości, jak i przedstawiciele innych zawodów, przenieśli swoją działalność do internetu. Działają ich witryny, gdzie znajdziesz oferowane nieruchomości. Z pracownikami można także skontaktować się telefonicznie lub za pomocą wideokonferencji. Taka sytuacja spowodowana jest koronawirusem, dlatego zarówno sprzedaż jak i kupno nieruchomości jest utrudniona. Jest to dość trudny okres, który wymaga szczególnych rozwiązań. Jednym z tych rozwiązań jest wideokonferencja, dzięki której pośrednik może w prosty sposób przeprowadzić dla klienta relację na żywo z mieszkania lub domu.
W obecnych czasach sprzedaż mieszkań bez pokazywania jest idealnym rozwiązaniem, gdyż unikamy w ten sposób zarażenia się koronawirusem. Patrząc na bezpieczeństwo swoich klientów, warto zaproponować wideoprezentację mieszkania. Można ją poprowadzić bezpośrednio z nieruchomości, a poza klientem może uczestniczyć w niej także właściciel. Może On zająć się wirtualnym obejściem po nieruchomości, w ten sposób, aby klient zobaczył każdy zakamarek, a Ty skupisz się na opisywaniu zalet nieruchomości.
Na czym polega wideoprezentacja “ na żywo”?
Coraz więcej agencji nieruchomości sięga po nowe technologie, które w znacznym stopniu pomagają klientom w wyborze nieruchomości. W pracy agenta możemy zobaczyć nowy rodzaj prezentacji nieruchomości, jakim jest wideoprezentacja. Taka prezentacja nieruchomości w formie filmu wyróżnia się na tle konkurencji. Jest tutaj przestrzeń na pokazanie więcej szczegółów. Taki film może pomóc w podjęciu decyzji kupującemu. Na pewno nie zaszkodzi. Bywa, że właściciel skup nieruchomości, potencjalny kupujący lub najemca wolą nie umawiać się na bezpośrednie spotkanie, najlepiej zaproponować im wideoprezentację.
Narzędzia oraz wymagania techniczne potrzebne do wideokonferencji
Najważniejsze jest to, aby sprzęt, którym będziemy się posługiwać powinien być w 100% sprawny. Zazwyczaj filmy lub zdjęcia wykonujemy używając smartfona lub tabletu, więc narzędzie musi działać sprawnie, a sprzęt powinien być całkowicie naładowany. Najczęściej używamy znanych aplikacji takich jak: Facebook, Skype, Google Hangouts czy Zoom.us, choć to rozwiązanie skierowane jest bardziej do biznesu, niż zwykłych użytkowników i nie jest dostępne w języku polskim. Jednym z mniej znanych, ale sprawdzonych w boju rozwiązań jest Jitsi (z darmową aplikacją na iOS i Androida).
Prowadząc wideoprezentację trzeba też zwrócić uwagę na reakcję potencjalnego klienta na poszczególne elementy nieruchomości. Można dzięki temu wyprzedzić ewentualne pytania i proaktywnie wyjaśnić sporne kwestie. Po zaprezentowaniu całej nieruchomości przychodzi czas na pytania i odpowiedzi. Wówczas warto przełączyć kamerę z tylnej na przednią i skupić się na interakcji z potencjalnymi klientami.
Ważne jest, aby w obecnej sytuacji dbać o stałe kontakty telefoniczne i mailowe z klientami, którzy są już w trakcie transakcji i pewne czynności formalno-prawne zostały zawieszone. Jest to bardzo istotny element dla aktualnych nabywców i najemców.
Najnowsze komentarze